آشنایی با ایرلاین سپهران

 

شرکت هواپیمایی سپهران ( سهامی خاص ) در سال 1390 پس از تصویب مجمع عمومی بر اساس استانداردهای مدون سازمان هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی و سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری ICAO مجوز پرواز (AOC) خود را از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت نموده ایران به ثبت رسید و با آغاز دهه ی فجر سال ۱۳۹۵ فعالیت های خود را رسما آغاز نمود.

سپهران با بکارگیری نیروهای متخصص و با تجربه و همچنین ایجاد سیستم جامع مدیریت ایمنی با بهره گیری از آخرین یافته های جهانی سعی در تحقق و نیل به کیفیتی قابل قبول داشته است .

شرکت هواپیمایی سپهران برای پوشش پروازهای داخلی کشوربرنامه ریزی کرده بود، بخصوص ایجاد ارتباطی قوی بین استان های جنوبی با سایر استان های کشور می باشد به مرکزیت پایگاه منطقه جنوب کشور در استان فارس، شیراز را بنا نهاده .

[interective_banner effects=”effect-lexi” title=”ایرلاین سپهران” desc=”تشریفات پرواز
نماینده انحصاری فول چارتر سپهران در مسیر مشهد و کیش” image_id=”1094″]

فعالیت ها و جایگاه ایرلاین سپهران

 

سپهران اولین ایرلاین بومی استان فارس بوده و مردم شیراز خوشحال ازاین بابت و امیدوار هستند که در سال های آینده با اضافه شدن هواپیماهای بیشتر و البته جدیدتر به ناوگان هوایی خود، فصل جدیدی از فعالیت های پروازی خود را در صنعت هواپیمایی کشور آغاز نمایند هم اکنون پروازهای شرکت هواپیمایی سپهران از مبدا شیراز به مقاصد زیر می باشد: مشهد، تهران، تبریز، زاهدان، بندر عباس و چابهار. همچنین از مبدا تهران هم به سمت این شهر ها پرواز هایی صورت می گیرد: مشهد، شیراز، اهواز.

این شرکت قصد دارد در آینده مسیرهای پروازی اصفهان، کرمان، کیش، اهواز، آبادان، لار، لامرد، جزیزه خارک، گچساران و بهرگان از مبدا شیراز و مسیر پروازی تهران – یزد را در دستور کار خود قرار دهد.

ناوگان هوایی شرکت سپهران

 

ناوگان هوایی شرکت سپهران شامل پنج فروند هواپیما می باشد. این هواپیماها شاملیک فروند هواپیمای بویینگ بی 737-300 و سه فروند هواپیمای بویینگ بی 737-500 می باشد. همچنین یک فروند هواپیمای دورنیر 328 متغلق به ناوگان هوایی این شرکت می باشد. لازم به ذکر است که میانگین عمر هواپیماهای این شرکت 21.6 سال است. و ۱ فروند از آن ها نیز هواپیمای کوچک دورنیر ۳۵ که ظرفیتی برابر با ۳۵ نفر را دارد، تشکیل می دهد.این هواپیمای کوچک بیشتر برای پروازهای کوتاه برد در مسافت های کم داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

لوگوی شرکت هواپیمایی سپهران

 

لوگوی شرکت هواپیمایی سپهران با الهام از پرنده اساطیری ، ققنوس طراحی شده است و به رنگ سازمانی این شرکت ( رنگنارنجی) است.

 

هواپیمایی سپهران

 

نگاهی به پرسنل هواپیمایی سپهران

 

این ایرلاین هم اکنون بیش از سیصد نفر پرسنل را در دو دفتر مرکزی خود (تهران و شیراز) به خدمت گماشته است که امید است با اضافه شدن هواپیماهای جدید به ناوگان پروازی سپهران، این تعداد، به صورت قابل ملاحظه ای افزایش یابد. سپهران به منظور آموزش کارکنان خود کلاس های تایپ مهمانداری برگزار می نماید و خلبان های سپهران نیز برای خلبانی هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ و دورنیر، آموزش دیده اند.

 

مهمان داران و خلبان های سپهران

 

هواپیمایی سپهران

 

هواپیمایی سپهران علاوه بر حمل و نقل مسافر ، برای اینکه کارکنان خود را آموزش دهد کلاس های مهمان داری برگزار کرده و همچنین خلبان های هواپیمایی سپهران نیز برای آموزش دیدن از هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ و دورنیر استفاده کرده اند. گفته می‌شود بیش از ۱۰۰ نفر در تهران با این ایرلاین همکاری می‌کنند.

 

مسیر های هواپیمایی سپهران

 

در حال حاضر شرکت هواپیمایی سپهران دارای مسیر هایی از مبدا تهران به مقصد های مشهد ، شیراز و اهواز و از مبدا شیراز به مقصد های مشهد ، تهران ، تبریز ، زاهدان ، بندر عباس و چابهار نیز دارد. این شرکت مقاصد پروازی اصفهان ، کرمان ، کیش ، اهواز ، آبادان ، لار ، لامرد ، جزیزه خارک ، گچساران و بهرگان از مبدا شیراز و مسیر پروازی تهران – یزد را نیز در دستور کار آینده خود قرار داده است.

 

مسیر هواپیمایی سپهران

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *