جزایر راجا آمپات (Raja Ampat) بهشتی در شرق اندونزی

اینکه بخواهیم در رابطه با جاذبه های طبیعی و زیبا در اندونزی صحبت کنیم هیچگاه پایان ندارد. یکی از منطقه هایی که بسیار زیبا بوده متعلق به جزیره های راجا آمپات (Raja Ampat) می باشد. اگر شما از اطلاعات گردشگری با خبر هستید ، با شنیدن و خواندن جزیره ی Raja Ampat چه چیزی در ذهن شما تداعی خواهد شد؟ اگر با خود فکر می کنید که قرار است غواسی کنید باید بگوییم شما درست فکر می کنید. در این جزیره نیز منطقه ای وجود دارد که با نام Sorong در غرب Papua برای طبیعت زیر آب ساخته شده است. با اینکه این منطقه تنها یکی از بخش هایی است که در این جزیره قرار دارد ، شما می توانید با مراجعه به این جزیره یعنی جزیره ی Raja Ampat تفریحات بسیار زیادی در طبیعت داشته باشید.

 


تعداد جزایر راجا آمپات چقدر است؟

 

وجود چنین جاذبه های طبیعی در کشور اندونزی باعث شده است تا بتواند نسبت به کشور های دیگر جاذبه های بهتری داشته و یک رقابت گردشگری در بین کشور های دیگر ایجاد کند. این منطقه (جزیره) به عنوان مرکز گرمسیری و جاذبه های گردشگری طبیعی شناخته می شود. جالب است بدانید که در این منطقه 610 جزیره وجود دارد. چهار تا از آن ها نام Misool ، Salawati ، Batanta و Waigeo دارند که به عنوان بزرگ ترین جزیره های این منطقه شناخته می شوند. از بین 610 جزیره تنها 35 تای آن ها “مسکونی” هستند و دیگر جزیره ها در حال حاضر نه مسکونی هستند و نه نامی دارند. نکته ی دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که از تمامی جزیره ها تنها 400 تای آن ها اکتشاف شده است و بقیه جزیره ها دست نخورده هستند!

 

بدین منظور ما قصد داریم در این مقاله به بخش های مهم و دیدنی همچنین گردشگری جزایر Raja Ampat بپردازیم ، با تشریفات پرواز همراه باشید.

 


1- طبیعت زیر آب راجا آمپات اندونزی

 

 

 

اگر بخواهیم در رابطه با غواصی صحبت کنیم ، جزیره ی راجا آمپات بدون شک یک بهشت برای غواصان است! راجا آمپات دارای صحنه ها و محیط های زیر آبی بسیار زیبا و دیدنی دارد که شما باید حتما آن ها تجربه کنید. مرجان هایی که در زیر آب قرار دارند در رنگ های مختلفی در بستر آب پخش شده اند که این مرجان ها در اطراف خود ماهی های رنگارنگی نیز دارند. شما همچنین با اکوسیستم های متفاوتی که در زیر وجود دارند روبرو خواهید شد. علاوه بر سخره های مرجانی و ماهی ها ، شما می توانید با دریاچه هایی روبرو شوید. حتی انواع مختلفی از میگو ها نیز قابل مشاهده هستند. در این جزیره های اندونزی ساحل هایی وجود دارد که شما می توانید توسط یک عینک مخصوص غواصی به زیر آب بروید و در منطقه های دور تر نیاز به ابزار های غواصی داشته باشید. برخی از این ساحل ها بصورت زیر است :

 

1- Yefpian Beach

2- Olobi Beach

3- Banos Coastal

4- Ganan

5- Teteruga Beach

 


2- Panorama | پانوراما

 

 

 

علاوه بر زیبایی هایی که در زیر آب وجود دارد جزایر راجا آمپات جاذبه های طبیعتی دیگری در بالای آب نیز به شما ارائه می دهند. یکی از معروف ترین و بیشترین دید و بازدید ها به Wayag تعلق دارد. منطقه ی Wayag در بخشی از غرب Waigeo قرار دارد. در اینجا شاهد جزایز مرجانی خواهیم بود ، برای اینکه بتوانیم به بهترین شکل ممکن از این جزیره لذت ببریم باید به بالاترین نقطه ی این جزیره مراجعه کنیم ، چرا که دیدن این جزیره از بالا بسیار پیشنهاد می شود ، همانطور که در تصاویر می بینید این جزیره از بالا بسیار دیدنی است. در راجا آمپات شما همچنین می توانید از موج دریا و ساحل لذت ببرید. این نما با توجه به وجود سنگ ها در بین امواج دریا باعث شده است تا زیبا تر و آرامش بخش تر بنظر رسد.

 


3- انواع مختلف پرندگان

 

 

ممکن است شما راجا آمپات که یک جزیره ی گردشگری است را بیشتر برای غواصی بشناسید اما باید بدانید که در این جزایر نیز پرندگانی وجود دارند که دیدن آن ها می تواند برای شما حیرت انگیز باشد. جزایر راجا آمپات در اندونزی همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید دارای پرندگان نایابی است. برخی از گونه های پرندگان دارای کاکول های زرد رنگ ، طوطی cockatoos ، parrots و cassowaries می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *