راهنمای سفر به مکان های دیدنی توکیو ژاپن

توکیو با داشتن بیش از 13 میلیون نفر جمعیت ، بسیار پیشرفت کرده است . صبحانه خود را با سوشی در بازار معروف ماهی Tsukiji Fish Market شروع کنید و سپس در تاریخ گسترده ژاپن در موزه ملی توکیو یا موزه ادو توکیو سپری کنید ، یک یا دو ساعت در باغ های سبز از کاخ امپریال یا باغ ملی شینجیو گویون استراحت کنید . هنگام غروب آفتاب به اسکله Odaiba بروید تا به آرامش خاصی دست پیدا کنید . در پایان ، به برج توکیو یا ساختمان دولتی توکیو بروید و به آسمان شهر پر زرق و برق نگاهی بیندازید .

Sensō-ji بزرگترین معبد بودایی توکیو

Sensō-ji بزرگترین معبد بودایی توکیو

Sensō-ji ، بزرگترین معبد بودایی مقدس توکیو و یکی از جاذبه های مهم توکیو برای ژاپنی ها و توریست ها محسوب می شود . همچنین قدیمی ترین معبد توکیو به عنوان الهه رحمت شناخته می شود .

 

ساعت کاری :

6 صبح تا 5 بعد از ظهر

مترو توکیو : خط گینزا – ایستگاه آساکوسا

ناکامیی قدیمی ترین مرکز خرید

ناکامیی قدیمی ترین مرکز خرید

ناکامیی یکی از قدیمی ترین مراکز خرید در ژاپن است که قبل از Sensoji  واقع شده است ، فانوس های کاغذی زیادی که در رنگ های قرمز و سیاه ، سر در هر مغازه آویزان شده است.

به غیر از سوغاتی های ژاپنی ، سوغاتی مانند یوکاتا ، keychains و طرفداران تاشو ، انواع غذاهای سنتی محلی از منطقه Asakusa عرضه می شود .

 

ساعت کاری :

10 صبح تا 5 بعد از ظهر

مترو توکیو : خط گینزا – ایستگاه آساکوسا

زیارت گاه Meiji

زیارت گاه Meiji

زیارت گاه Meiji ، زیارت گاه مذهبی است که مقبره امپراتور Meiji و همسرش ملکه Shōken اختصاص داده شده است . برای احترام به امپراتور و ملکه یک بار در هنگام ورود و خروج تعظیم می کنند .

آداب شستشو : ابتدا دست چپ خود را بشورید سپس دست راست . سپس دهان خود را با دست چپ خود بشورید قبل از شستشو دوباره دست چپ . در نهایت کف دست خود را بشورید.

در ساختمان حرم اصلی : تعظیم کنید . و سپس  دست های خود را بالا آورید و آرزو کنید .

 

ساعت کاری :

هر روز شش و نیم صبح تا چهار و نیم عصر

مترو توکیو : خط چیودا ، ایستگاه میجی جینگ مائه

کاخ امپراطوری و باغ شرقی

کاخ امپراطوری و باغ شرقی

کاخ امپراطوری توکیو اقامت گاه اصلی امپراتور ژاپن است . در طول سال به جز 2 ژانویه (سال نو ) و دسامبر 23 (تولد امپراتور) ، ساختمان های داخلی و کاخ  و باغ ها برای مردم باز نیست.

فقط در دو تاریخ خاص ، بازدید کنندگان قادر به وارد شدن به داخل کاخ و دیدن اعضای خانواده امپراطوری هستند .

کاخ امپراطوری شرقی بخشی از منطقه داخلی کاخ است و برای عموم مردم باز است .

 

ساعت کاری :

هر روز به جز جمعه و دو شنبه ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر

مترو توکیو : خط مارونوچی ، ایستگاه توکیو

بازار ماهی Tsukiji

بازار ماهی Tsukiji

Tsukiji ، بزرگترین بازار ماهی و غذاهای دریایی در جهان است. این بازار بیش از 400 نوع غذاهای دریایی مختلف از ارزان ترین جلبک دریایی تا گران ترین خاویار و از کوچک ترین ساردین تا 300 تن گونه های نهنگ بحث برانگیز را مدیریت می کند .

در این حراج طلایی تنها 120 بازدید کننده در روز حق ورود دارند . ساعت شروع فروش بلیط 4:30 بعد از ظهر در مرکز اطلاعات ماهی بازار ، در کنار ورودی Kachidoki واقع شده است . (ورودی اصلی نیست)

60 نفراول دارنده بلیط میتواند حراج را از ساعت 5:25 تا 5:50 صبح مشاهده کنند ، در حالی که 60 نفر دوم باقیمانده حراج را از ساعت 5:50 تا 6:15 صبح مشاهده کنند.

توجه : برای تماشای حراج ، توصیه می شود در نزدیکی منطقه گینزا بمانید تا صبح زود از بلیط ارزان تر دریافت کنید .همچین هیچ قطار در این ساعت کار نمی کند .

 

ساعت کاری :

همه روزه جز یک شنبه ها و چهارشنبه ها از ساعت 4 صبح تا 11 ظهر

مترو توکیو : خط هیبیا ایستگاه Tsukiji

درخت آسمان توکیو ( Skytree )

درخت آسمان توکیو ( Skytree )

یکی از جدیدترین جاذبه ها توکیو، درخت آسمان با 634 متر ارتفاع در توکیو، بلندترین برج در ژاپن است . این برج اصلی تلویزیونی و رادیویی برای منطقه کانتو است .

Skytree دارای دو عرشه Tembo Deck و Tembo Gallery برای دیدن توکیو دارد که از مناظر دیدنی شهر توکیو را برای عموم ارائه می دهد .این برج میزبان یک مجموعه بزرگ خرید با آکواریوم است.

 

ساعت بازدید :

هر روز 8 صبح تا 10 شب

توکیو مترو : خط هانزومون ایستگاه Oshiage

توکیو دیزنی لند و دیزنی سی

توکیو دیزنی لند و دیزنی سی

توکیو دیزنی لند پارکی به وسعت 115 هکتار است که بر اساس فیلم های تولید شده توسط والت دیزنی ساخته شده است . این پارک در سال 1983 به عنوان اولین پارک تفریحی دیزنی در خارج از ایالات متحده باز شد.

توکیو DisneySea ، چهارمین پارک ملی که بیشترین بازدید را دارد در جهان نیز 9 پارک از 11 پارک در سراسر جهان است.

DisneySea با الهام از قصه ها و افسانه های دریایی دارای جزیره رمز و راز، دریاچه ارومیه ، دلتای غرق شده ، بندر دیسکاوری و افریقای جنوبی .

 

ساعت کاری :

هر روز از 8:30 صبح تا 10 شب

توکیو مترو : خط Yurakucho ایستگاه شین کیبا

موزه ملی توکیو

موزه ملی توکیو

موزه ملی توکیو قدیمی ترین و بزرگترین موزه ملی کشور ژاپن است که شامل موزه ملی کیوتو، موزه ملی نروا و موزه ملی Kyushu است. این موزه ابتدا در سال 1972 تاسیس شد و چند سال بعد به محل فعلی آن در پارک Ueno نقل مکان کرد .

موزه ملی توکیو یکی از بزرگترین و بهترین مجموعه آثار هنری و باستان شناسی در ژاپن است که شامل بیش از 110،000 آیتم منحصر به فرد از جمله تقریبا صد گنج ملی است .

 

ساعت کاری :

هر روز از 9:30 صبح  تا 17 عصر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *