مکان های دیدنی وهیجان انگیز بانکوک – تایلند

بانکوک پایتخت پر جمعیت کشور تایلند که یکی از شهر های محبوب توریستی و گردشگری محسوب می شود. سالانه حدود 15 میلیون توریست به این شهر فوق العاده سفر می کنند ، و باعث می شود که مردم بانکوک در طول شبانه روز کار خود را انجام دهند که میتوان گفت این شهر همیشه در حال جنب و جوش است . بانکوک شهری بزرگ با مکان های دیدنی جذاب ، با جمعیتی حدود 9 میلیون مردمانی خون گرم در کنار هم زندگی می کنند .

7 تا از مناطق دیدنی بانکوک تایلند

1- بازارهای مواد غذایی روی آب

1- بازارهای مواد غذایی روی آب

بازار روی آب دامنوئن ، اولین بازار روی آب دنیا است که فضای توریستی جالبی دارد . تصور اینکه قایق چوبی پر از میوه ، سبزی یا گلهای تازه روی آب شناور هستند، بسیار هیجان انگیز است، پس دیدن این بازار شناور از نزدیک مطمئنا هیجان انگیز تر خواهد بود. در بازار شناور دامنوئن، می توانید دستفروش هایی را هم ببینید که با قایق شان نودل یا ماهی ها کبابی سیخی می فروشند .


2- معبد وات آرون ( Wat Arun ) :

معبد وات آرون ( Wat Arun )

یکی دیگر از دیدنی های بانکوک ، معبد وات آرون به معنی سپیده دم است ، این معبد که با زیبایی اش جلوه ای خاص به این شهر داده سالانه تعداد بیشماری از گردشگران را به سوی خود می کشاند . این معبد بودایی در کرانه غربی رود چائو فرایا بانکوک قرار دارد، در واقع این معبد از قدیمی ترین و بزرگترین بناهای تاریخی تایلند است . سفر با تور بانکوک حتما از تماشای عظمت این معبد طلایی متحیر خواهید ماند و این تنها جذابیت این مکان نیست . با رفتن به معبد وات آرون ، علاوه بر لذت بردن از هیجان قایق سواری در رودخانه وا فو، از تماشای مجسمه های عظیم آب طلا کاری شده نیز به وجد خواهید آمد .

3- معبد گراند پالاس و وات پراکائو

معبد گراند پالاس و وات پراکائو

معابد گراند پالاس و وات پراکائو یکی از قدیمی ترین و مشهور ترین مکان های شهر بانکوک شناخته میشود . این بنا تاریخی در سال ۱۷۸۲ میلادی ساخته شده و به مدت ۱۵۰ سال نام این مکان قصر تایکینگ بوده است . در معبد گراند پالاس معبد های زیادی ساخته شده اند که یکی از مهم ترین این معبد ها وات پراکائو به معنی معبد بودای زمردین است . برای وارد شدن به این معبد ها نیاز است که لباس های مخصوص داشته باشید ، آقایان با شلوار و لباس های بزرگ تر با کفش ، خانم ها باید دامن های بلندی بپوشند ، که میتوانید از مغازه های اطراف معبد لباس مناسب را خریداری کنید .


معبد بودای خوابیده یا وات فو

4- معبد بودای خوابیده یا وات فو

معبد بودای خوابیده  یکی دیگر از معابد زیبای قدیمی شهر بانکوک است . این معبد که ۴۶ متر طول دارد‌ و به خاطر مجسمه غول‌ پیکر بودای خوابیده‌ مشهور و معروف است . معبد بودای خوابیده در فاصله کمی از معبد گراند پالاس قرار دارد و روبه‌روی رود وات آردن ساخته شده است .که شما می‌توانید به راحتی همه این بناهای زیبا را در زمان کمی بازدید کنید.

5- رود چائو فرایا

رود چائو فرایا بانکوک

یکی از مهم ترین ویژگی های شهر بانکوک وجود داشتن رود چائو فرایا که از داخل بانکوک می‌گذرد و به خلیج تایلند می‌ریزد ، این رود باعث گردشگری شدن این منطقه که می توانید با قایق سواری در این رود خاطره خوبی بسازید و از سمت دیگر آسمان‌خراش‌های بزرگ و خانه‌های شناور چوبی برخی بومی‌ها در کنار کانال های کوچک این رود وجود دارد که مناظر دیدنی خوبی بوجود آماده است .


6- شهر سوخته آیوتایا

شهر سوخته آیوتایا بانکوک

شهر تاریخی آیوتایا یکی از قدیمی و تاریخی ترین بناهای کشور تایلند است که در 89 کیلومتری شهر بانکوک از هنر معماری کامبوج بنا شده است ، یکی از بزرگ ترین شهر های آسیا جنوب شرقی بوده و به وسیله پادشاهی آیوتایا در سال 1350 بنا شده است ، این شهر در قرن 16 بسیار قدرتمند و ثروتمند بود . آیوتایا به مدت 417 سال پایتخت تایلند بوده ، و زمانی بیش از 400 معبد در این شهر بنا شده بوده است .

7- پارک تمساح

پارک تمساح بانکوک

پارک تمساح در بانکوک یکی از بزرگ ترین مرکز پرورش و نگه داری تمساح و کروکدیل جهان ، که در 25 کیلومتری جنوب بانکوک قرار دارد و بیش از 30 هزار تمساح را در این پارک جای داده است . در این مرکز دارای گونه‌های مختلف تمساح آب‌های شور ، آمریکای جنوبی و رود نیل پرورش می دهند ، همه روزه نمایش متنوعی از این جانوران به همراه سایر جاذبه های حیات وحش برای بازدیدکنندگان اجرا می‌شود . تمساح‌های این مرکز که بیش از 30 سال است در محوطه‌ای وسیع و کاملاً امن نگهداری می‌شوند ، در اندازه‌های مختلف از چند سانت تا 6 متر وجود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *