چرا بهترین دسرهای جنوب آسیا سبز رنگ هستند؟

بیشتر طعم و مزه دسر های خوشمزه در آسیای جنوب شرقی سبز رنگ هستند . پاندان ، گیاهی سبز رنگ است که طعم وانیل و میوه های گرمسیری می دهد . همچنین پاندان به عنوان برگ پیچ گوشتی شناخته می شود و با نان تست و به صورت دسر در مالزی ، تایلند، ویتنام، اندونزی و سرو می شود . پاندان اغلب به عنوان وانیل در جنوب شرقی آسیا شناخته می شود .

پاندان چیست و چه طعمی دارد ؟

پاندان چیست و چه طعمی دارد ؟

برگ های تیغه مانند پاندان مثل علف های هرز در مناطق گرمسیری آسیای جنوب شرقی رشد می کنند و باعث می شود که راحت این گیاه را پیدا کنید و ارزان بخرید .حدود 600 گونه از گیاهان پاندان وجود دارد، اما تنها یکی از این گونه ها مورد استفاده در دسرهای وسوسه انگیز جنوب شرقی آسیا قرار می گیرد .

برخی می گویند طعم پاندان تقریبا نزدیک ذرت بو داده می باشد . با این حال ، طعم پاندادن تنها شبیه پاپ کورن نیست ، در کتاب Harold McGee در مورد  پخت و پز غذا Science and Lore of Kitchen توضیح می دهد که طعم اصلی پاندان همانند برنج باسماتی و برنج یاسین و نیز پاپ کورن است .

برگ های فیبری پاندان بسیار سخت خورده می شود و معمولا این گیاه را خرد کرده و عصاره پاندان خرد شده را می گیرند ، و یا به طور مستقیم برای مواد تشکیل دهنده برای پختن یا بخارپز استفاده می شوند.

پاندان را می توانید با نارگیل میل کنید یک شریک غذایی کامل است و این اتحاد مزه را می توانید با ژله ها ، کیک ها برنجی ، میوه ها ، کیک های اسفنجی و … تست کنید . اگر آشپز کمی صبور و با سلیقه باشد ، می تواند دسرهایی رنگارنگ از رنگ نارنجی به سبز خلق کند .

هرچند که گیاه پاندان قابل خوردن نیست ، از این گیاه به عنوان یک خوشبو کننده هوای طبیعی استفاده می شود و اگر شما در یک تاکسی مالزی سوار شوید احتمالا برگ های پاندان را مشاهده خواهید کرد و همچنین به عنوان بازدارنده ی سوسک استفاده می شود .

خانوم چان از تایلند

خانوم چان از تایلند

خانم چان گیاه پاندان را به دسر تبدیل می کند و مواد تشکیل دهنده دسر: آرد برنج بخار شده یا آرد باقلا سبز همراه با تاپیوکا ، فلوروت ، شکر و نارگیل . خانم چان به طور سنتی این دسر را با 9 لایه می سازد .

گوشت چرخ کرده از ویتنام

گوشت چرخ کرده از ویتنام

یک شیرینی نرم که گاهی اوقات به دلیل شکل بافتی آن کیک لانه زنبوری نامیده می شود . نشاسته تاپیوکا شکل اسفنجی را ایجاد می کند در حالی که پاندان عطر و طعم خوبی به شیرینی می دهد . Bánh bònướng را می توان به شکل بزرگ مانند کیک باندت پخته یا به قطعات کوچکتر تبدیل کرد.

کپلون در مالزی و اندونزی

کپلون در مالزی و اندونزی

شیرینی نارگیلی پاندان در اندونزی کلاینون نامیده می شود ، توپ های برنجی سبز روشن که با نارگیل رنده شده درست می شود . هر گاز از این دسر کوچک همانند آب شدن قند در دهان شما می باشد .

Dadar gulung (داود رول) در اندونزی

Dadar gulung (داود رول) در اندونزی

این پنکیک سبز رنگ ممکن است کمی تلخ مزه به نظر برسد ، اما عطر و طعم خوشمزه ای ندارد . اما حداقل یک بار در زندگی خود پانکای سبز را امتحان کنید . پودر های نارگیل رنده شده همراه با شکر قهوه ای یا شکر نارگیل که دلیل قهوه ای رنگ بودن مواد داخل شیرینی می باشد .

پاندا بوکو در فیلیپین

پاندا بوکو در فیلیپین

سلاد مورد علاقه فیلیپینی ها ، این سالاد یا دسر سبز  پر زرق و برق با طعم پاندان و نارگیل است که با شیر مخلوط شده است . این سالاد طبع سرد را می توانید در فصل های گرم میل کنید تا در هوای گرم و مرطوب ، راحت باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *