loading

سفری کوتاه به مکان های دیدنی مادرید

مادرید پایتخت و بزرگترین شهر اسپانیا است. مادرید هم‌چنین پایتخت یک بخش خودمختار و مرکز استان مادرید نیز هست . اگر شما نیاز به یک مقدمه برای دیدن مادرید دارید ، مقاله مکان های دیدنی مادرید را مطالعه کنید و یا این ویدئو  کوتاه را مشاهده کنید . در این ویدیو ما انتخاب خود را از مکان های جالب و مهم تر برای دیدن در مادرید ارائه می دهیم .

مکان های دیدنی مادرید

شهر مادرید به خاطر مرکزیت جغرافیایی، پیشینه، و کارکردهای سیاسی و مالی‌اش شهر اصلی از شبه جزیره ایبری به‌شمار می‌آید. با وجود این‌که این شهر امروزه شبکه آمدوشد شلوغ و سومین شبکه متروی بزرگ در اروپا را دارد، اما بیشتر محله‌های آن توانسته‌اند حال و هوای اصلی خود را حفظ کنند.

جاذبه‌های عمده دیدنی در مادرید عبارتند از پالاسیو رئال یا کاخ سلطنتی، پارک رتیرو، موزه باستان‌شناسی، و سه موزه هنری معروف: موزه دل پرادو، موزه ملی مرکز هنری رئینا سوفیا و موزه تیسن-بورنمیسا. شهردار کنونی مادرید آلبرتو رویز گالاردون از حزب مردمی است.

 

برخی از مکان های دیدنی مادرید عبارت اند از:

  • کاخ سلطنتی : این کاخ توسط آرشیتکت ایتالیائی جیووانی ساچتی و بدستور فیلیپ پنجم در سال ۱۷۳۶ شروع و تا سال ۱۷۶۴ ساخته شد .
  • موزه دل پرادو : یکی از غنی‌ترین موزه‌های دنیا که آثاری از هنرمندانی چون گویا، رامبراند، گویا، روبنس، ولاسکز، مورییو، و ال گرگو برای دیدن وجود دارد .
  • موزه موم : در این موزه مجسمه بسیاری از شخصیتها ی بزرگ تاریخ معاصر جهان به شکل موم به نمایش گذارده شده‌است.
  • پارک رتیرو : نزدیک درب ورودی این پارک دریاچه های کوچک و زیبایی قرار دارد که قایقهای داخل دریاچه همواره مورد استفاده مردم می‌باشد .
  • طاق پیروزی : طاق پیروزی در سال ۱۷۷۸ توسط آرشیتکت بنا شده و یک زمانی یکی از دروازه‌های مهم شهر بوده‌ است .
  • معبد دبود :  در سال ۱۹۶۸ از سوی مصر به اسپانیا هدیه داده شد. اکنون این معبد در پارک دِل اوئسته، در نزدیکی کاخ سلطنتی مادرید بنا شده‌است .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *