loading

آشنایی با مسیر پیاده روی Paparoa در نیوزلند

بعد از گذشت 25 سال برای اولین بار وزارت حفاظت از محیط زیست نیوزلند تصمیم گرفت تا مسیر جدیدی را به لیست Great Walk یا مسیر های بزرگ که مخصوص پیاده روی است خود اضافه کنند. در جنوب جزیره ی نیوزلند مسیر Paparoa قرار دارد. این مسیر در تاریخ October 2019 بصورت کلی بر روی گردشگران و همه ی افراد باز شده و قابل دسترسی است.

 

طی مسیر پیاده روی که چند روزه باید آن را طی کنید با جنگل های بارانی و کوهستانی با شکوه روبرو خواهید شد. با تشریفات پرواز همراه باشید تا با این مسیر پر محتوا و روح بخش اشنا شوید.

 

اطلاعاتی در رابطه با مسیر Paparoa نیوزلند

 

 

مسیر پیاده روی Paproa در نیوزلند

 

لیست Great Walk (پیاده روی های بزرگ) نیوزلند شامل مجموعه ای از مسیر هایی می شود که بهترین و پر گردشگر می باشد و به نوعی از نظر پیاده روی برای گردشگران و کسانی که علاقه پیاده روی کردن دارند بهترین گزینه باشد.

 

تا به امروز ، پارک جنگلی پاپاروا بخشی برای پیاده ایجاد شده است که افراد حرفه ای و با تجربه می توانند از این مسیر استفاده کنند. این مسیر Great Walk با برنامه ریزی و هدف افزایش توریست و گردشگر ایجاد شده است. این مسیر دارای سنگ های آهکی ، جنگل های متراکم و قله های خیره کننده کوه ها می باشد. مسیر Paparoa یکی از بهترین مناطق گردشگری است که افراد برای تجربه ی یک پیاده روی به یاد ماندنی به این منطقه مراجعه می کنند. خوشبحتانه در این مسیر دوچرخه سواران هم می توانند از آن بهره مند شوند.

 

اگر از آن دسته افرادی هستید که علاقه مند به پیاده روی کردن هستید ، باید بدانید که شما 3 تا 2 روز در راه خواهید بود و مسیر طولانی تری خواهید داشت.اما کسانی که با دوچرخه به این مسیر مراجعه می کنند 1 تا 2 روز باید این مسیر را طی کنند. این مسیر با اینکه از یک راه قابل دسترسی است اما دارای نماد های مختلفی است که باعث می شود در طول مسیر گم نشوید.

 

اولین روزی که به پیاده روی مراجعه می کنید باعث می شود تا به راحتی به مسیر ادامه بدهید. شما در طول مسیر پس از گذراندن قله های سنگی و کوه با مسیر های صافی روربرو خواهید شد.

 

چه چیزی مسیر Paparoa در نیوزلند را خاص کرده است؟

 

 

مسیر پیاده روی Paproa در نیوزلند

 

هر مسیر Great Walk ، مانند Milford و Tongariroمناظر زیبایی را برای گردشگران ارائه می دهند. همین موضوع در مسیر Paparoa هم صدق می کند. مسیری که طی 2 تا 3 روز را تجربه می کنید شامل چشم انداز های زیبا و دیدنی است که هنگام عبور کردن از هر نقطه ای از این مسیر می توانید از جاذبه های طبیعی آن لذت ببرید. علاوه بر این ، مسیر پاپاروئا دارای تاریخ کهنی می باشد که سازمان میراث فرهنگی قصد دارد این تاریخ نهادینه را به گردشگران بیشتر نشان دهد.

 

چگونه به مسیر Paparoa بروید؟

 

 

 

شروع مسیر از پارکینگ Smoke-ho می باشد. مسیر paparoa در نیوزلند از یک راه بوده و گردشگران باید لوازم مورد نظر خود را به خوبی طی این مسیر حمل کنند. یکی از سرویس هایی که در این مسیر به خوبی مورد استقبال قرار می گیرد وجود سرویس انتقال ماشین گردشگران است. شما می توانید با گرفتن این سرویس ماشین خود به انتهای مسیر بفرستید و در هنگام رسیدن به پایان مسیر از ماشین خود استفاده کنید. شهر هایی که به مسیر پیاده روی Paparoa نزدیک است شامل موارد زیر می شود :

 

 • Blackball
 • Punakaiki
 • Greymouth

 

اگر می خواهید با دوچرخه این مسیر را طی کنید می توانید از دوچرخه هایی که برای گردشگران در نظر گرفته شده است اجاره کرده و استفاده کنید.

 

به چه وسایلی برای پیاده روی نیاز داریم؟

 

 

 

از آنجایی که مسیر پاپاروئا 2 تا 3 روز طی می کشد تا به پایان برسد شما باید تمامی موارد و لوازمی که نیاز مند است را همراه خود داشته باشید. یکی از مواردی که باید همیشه همراه خود داشته باشید وجود جعبه کمک های اولیه است ، علاوه بر این باید کیسه ی خواب همراه خود داشته باشید تا در صورتی که بخواهید کل شب را استراحت کنید از کیسه ی خوابی که همراه دارید استفاده کنید. با توجه به فصلی که به این مسیر مراجعه می کنید باید لباس های مورد نظر را همراه خود داشته باشید.

 

از دیگر مواردی که باید همراه خود داشته باشید می تواند شامل لیست زیر باشد :

 

 • بطری آب
 • کبریت
 • فندک
 • ظرف ضد آب
 • لوازم آرایشی و بهداشتی
 • چراغ قوه
 • کیسه زباله
 • دوربین
 • محافظت از نور خورشید (کلاه ، عینک و غیره)
 • وسایل برای حمل و نقل تنقلات

 

نیوزلند از نظر آب و هوایی کاملا متفاوت است و ممکن است در طول مسیر با شرایط آب و هوای مختلفی روبرو شوید. بنابراین داشتن امکانات کامل و مجزا اولین حرف را می زند. طی مسیر Paparo نیاز به چکمه های قدرتمند دارید. داشتن کلاه و عینک آفتابی یکی از موارد ضروری است. در ماه های سرد ، نیاز به کلاه گرم و دستکش دارید. همچنین داشتن یک پک اضافی از لباس های زیر و جوراب می تواند سفر شما را آسان تر کند. یکی از دیگر مواردی که می تواند به شما برای گردشگری کمک کند داشتن شلوار های ضد آب است. اگر از دسته افرادی هستید که با خیس شدن شلوارتان موافق نیستید می توانید از شلوار های ضد آب استفاده کنید.

 

چه چیزی از مسیر انتظار داریم؟

 

 

مسیر پیاده روی Paproa در نیوزلند

 

بطور کلی مسافران این انتظار را دارند که طی 2 تا 3 روز مسیر را به پایان برسانند. در شروع مسیر مسافران باید از سخره ها عبور کرده بطوریکه تا 12.5 مایل به سمت بالا می روید. پیاده روی از اول مسیر یعنی (پارکینگ Smoke-Ho) تا Moonlight Tops Hut نیازمند به 6 تا 8 ساعت پیاده روی است.

 

روز دوم پیاده روی نیاز به 5 تا 7 ساعت راه رفتن دارد ، این مسیر کمتر از 12 مایل است. روز دوم را می توانید در Pororari Hut به پایان برسانید. روز آخر نیاز به 5 ساعت پیاده روی دارد. روز سوم در نهایت در رودخانه ی Pororari به پایان می رسد.

 

چه ایستگاه هایی در مسیر وجود دارد

 

 

مسیر پیاده روی Paproa در نیوزلند

 

کلبه هایی برای گردشگران در نظر گرفته شده است که می توانند در صورت نیاز از آن ها استفاده کنند. این کلبه ها که برای گردشگران در نظر گرفته شده است دارای امکانات شومینه ، سرویس بهداشتی ، منبع آب ، تشک و هیتینگ می باشد.

 

منبع : Matadornetwork

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *