loading

مکان های دیدنی و هیجان انگیز آنکارا – ترکیه

دومین شهر بزرگ و پایتخت ترکیه آنکارا ، مکان زیبایی برای گردش در تعطیلات است . این شهر برای کسانی که به ماه عسل ، تعطیلات خانوادگی ، مسافرت با دوستان و یا انجام برخی جستجوهای تاریخی ، مناسب است . برخی از مکان ها و جاذبه هایی که نباید از دست داد شامل قلعه آنکارا ، مسجد کوکتیپ و موزه تمدن های آناتولی است . بازدیدکنندگان بسیاری از منظرها و مکان های تاریخی و زیبای آن و همچنین غذاهای خوشمزه ای که در ترکیه مشهور است، دوست دارند .


موزه ی آزاد آلتینکوی

موزه ی آزاد آلتینکوی

موزه آزاد Altinkoy در آنکارا یکی از بهترین مکان ها برای بازدیدکنندگان است تا درک کنند که زندگی بیش از صد سال پیش در روستاهای ترکیه چگونه بود . احساس تعاملی و جذابیت جامعه به یاد ماندنی برای بازدید کنندگان در تمام سنین  را ایجاد می کند . در این موزه مساجد ، خانه ها ، چشمه ها و هر چیز دیگری که در دوران قدیم زندگی روستا را تشکیل می داد، وجود دارد .

موزه تمدن آناتولی

موزه تمدن آناتولی در آنکارا

موزه Anadolu را می توان در بازار سابق و کاروانسرا یافت که برای نمایش موزه و ساختمان اداری آن ، سالن کنفرانس، آزمایشگاه و کتابخانه مجددا احداث شده است. این نمایشگاه ها دارای آیتم های بسیاری از باستان شناسی آناتولی هستند که از دوران پالئولیتی تا دوره عثمانی آغاز می شود وجود دارد . بازدیدکنندگان قادر خواهند بود تا سنگ های مختلف مرمر، شیشه، طلا، نقره و برنز را از هزاره اول تا قبل از میلاد ببینند .

مسجد کوکتیپ

مسجد Kocatepe بزرگترین مسجد در پایتخت ترکیه آنکارا است و یکی از بزرگترین مساجد جهان است. این بنا به طول 20 سال  و در سال 1987 به پایان رسید. مسجد کوکتیپ یکی از مشهورترین نشانه ها در ترکیه است و تقریبا در هر نقطه از مرکز آنکارا دیده می شود. طراحی خیره کننده این مسجد به گونه ای ساخته شده است که می تواند در هر زمان خاص بیش از 24000 روحانی را اداره کند . سبک معماری نئوکلاسیک عثمانی تحت تاثیر بسیاری از مساجد و دیگر ساختارهای اسلامی از سراسر جهان قرار گرفت .

موزه هنر و مجسمه سازی دولتی

موزه هنر و مجسمه سازی دولتی در آنکارا

در سال 1930 در آنکارا ، موزه هنر و مجسمه سازی دولتی تاسیس شد ، در یک ساختمان که به طور خاص توسط معمار آرفی هیکمت کویونوگلو طراحی شده است. مجموعه های غنی دیدنی از اواخر قرن نوزدهم تا کنون برای بازدید کنندگان برای تجربه های جدید وجود دارد ، فضاهای نمایشگاه شامل نقاشی، مجسمه ، عکاسی و خیلی بیشتر است . کلاس ها و کارگاه های آموزشی در موزه برای کمک به هنرمندان آماتور و حرفه ای در موضوعات مختلف وجود دارد.

موزه قوم شناسی آنکارا

موزه قوم شناسی آنکارا

موزه قومی آنکارا به فرهنگ های تمدن ترکیه اختصاص دارد و یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه است . این ساختمان به طور خاص برای موزه بین سالهای 1925 و 1928 توسط آرفیو هیکمت طراحی شد . برخی از دیوارها از طلا و جواهر ، نسخه های خطی ، مصنوعات سنگ چوبی، اقلام شیشه ای و کاشی، کارهای فلزی و کالاهای دستی ، فرش و قالی در صنایع دستی ترکیه است. اینها از مناطق مختلف ترکیه و با الگوهای هندسی ، چهره های حیوانی و خیلی بیشتر تزئین شده اند .

موزه نیروی هوایی آنکارا

موزه نیروی هوایی آنکارا

موزه نیروی هوایی آنکارا با هدف به اشتراک گذاشتن تاریخ رنگارنگ هواپیمایی ترکیه برای بازدید کنندگان و همچنین نسل های آینده افتتاح شد. بیش از 700 آثار، اسناد و عکس در نمایشگاه مربوط به سازمان هواپیمایی کشوری ترکیه و آژانس هوایی ترکیه در ساختمان موزه وجود دارد. برخی از اقلامی که در سالن های موزه نمایش داده می شوند شامل لباس، مدرک و مدال هستند. پس از آن بازدیدکنندگان میتوانند به باغی بروند که در آن ماکت و هواپیمای اصلی نمایش داده شده است و همچنین برج تاریخی چترباز که توسط مهندسان ترک و روسیه در سال 1937 ساخته شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *