loading

13 نکته که قبل از پیاده روی در Camino de Santiago باید بدانید

معروف ترین مسیر 500 مایلی اسپانیا برای پیاده روی که Camino de Santiago نام دارد به بهترین مسیر پیاده روی همانطور که ذکر شد در قاره ی اروپا تبدیل شده است. به نوعی که نام این مسیر را تعطیلات پیاده روی می توان قرار داد. امروزه همانطور که می دانید مردم و همچنین گردشگران با سفر به مناطق مختلف اقدام به قدم زدن و پیاده روی می کنند. در سال 2017 ، بیش از 300,000 هزار نفر به سمت Camino رفتند.

 

اگر احساس می کنید که می توانید به این گروه بپیوندید ، تعداد بسیار زیادی کتاب در رابطه با تاریخ Camino وجود دارد که می توانید در صورت لزوم با سرچ کردن در گوگل مطالعه کنید. در این مقاله قصد داریم به نکات کلیدی مربوط به سفر برای پیاده روی در Camino de Santiago اسپانیا بپردازیم.

 

1- برای رفتن به Santiago بیش از یک مسیر وجود دارد

 

 

 

زمانی که افراد در رابطه با Camino حرف می زنند ، بیشتر مواقع به Camino Frances مراجعه می کنند که نام این مسیر French Way یا مسیر فرانسوی نام دارد. این مسیر فرانسوی شامل مرز فرانسه می شود ، که از کوه های Pyrenees عبور می کند ، و همچنین باید از وسط دشت هایی که همراه خود باد های سنگینی دارند و نام آن Quixote می باشد عبور کنید ، و به تپه های سبز و خیس Galicia پایان می دهد و به آخر می رسد ، مسیر فرانسوی از محبوب ترین مسیر به سانتیاگو است ، اما این تنها مسیری نیست که می توانید از آن به عنوان پیاده روی استفاده کنید.

 

دومین مسیری که می توانید به Camino Portuguese مراجعه کنید ، رفتن از سمت شمال Lisbon و یا Porto می باشد.

 

2- نیازی به حرفه ای بودن شما در گردشگری پیاده روی نیست

 

 

پیاده روی در اسپانیا

 

مسیر فرانسوی دارای پستی بلندی هایی است که نیاز به بالا رفتن است. علاوه بر این راه طولانی خواهید داشت که خدمات زیادی در اختیار شما در طول مسیر قرار نخواهند داد بنابراین باید آمادگی کامل را داشته باشید. اما بطور کلی اگر شما یک فرد حرفه ای هم نباشید می توانید از این مسیر استفاده کنید. همانطور که گفته شد در این مسیر شما نیازی به داشتن اطلاعات کلی و مهارت های مورد نظر برای پیاده روی ندارید. بنابراین با توجه به مسیری که پیش رو دارید ممکن است حتی برای شما سخت نباشد و بتوانید به راحتی این مسیر را طی کنید ، این موضوع دقیقا به خودتان بستگی دارد.

 

3- می توانید وسایل کمپینگ را در خانه بگذارید

 

طی این مسیر نیازی به داشتن وسایل مورد نیاز نیست. چرا که با وجود اقامتگاه هایی که برای گردشگران در نظر گرفته شده است می توانید به راحتی یکی از این اقامت ها را برای خود بگیرد و از تمامی امکانات استفاده کنید. این اقامتگاه ها در محله Camino Frances نیز ایجاد شده اند. اگر به اشتباه وسایل اضافه بردارید باعث می شود تا وزن اضافی برای خود ایجاد کنید.

 

4- نیازی به استفاده از دفترچه ی راهنما نیست

 

 

 

چندین سال است که گردشگران این مسیر را طی می کنند. بنابراین مسیری که طی می شود به خوبی شناخته شده و مناسب برای پیاده روی است. اگر هنوز هم احساس می کنید که نیاز به دفترچه ی راهنما دارید تا در این مسیر گم نشوید و یا از مسیر خارج نشوید باید بگوییم که نگران نباشید ، چرا که با وجود اینکه چند مسیر متفاوت وجود دارد همگی این ها به یک مسیر منتهی می شوند.

 

5- مسیر Camino طی چند سال اخیر تغییر کرده است

 

 

 

زمانی که به منطقه ای می رویم آب و هوا مهم ترین فاکتوری است که باید در نظر داشته باشیم. اگر آب و هوا ایده آل نباشد بدون شک گردشگری در این منطقه سخت بنظر می رسد. خوشبختانه مسیر Camino به گونی ایجاد شده است که در طول سال و تمامی فصول قابل دسترسی است. در ماه های مه و ژوئن می توانیم تمامی گردشگران در اقلیم های متفاوت را مشاهده کنیم ، چرا که در این ماه بهترین آب و هوا به سراغ این مسیر طولانی مدت آمده است که با مراجعه به آن می توانید حس خوبی را به فرد منتقل کند.

 

6- Camino زبان منحصر به فرد خود را دارد

 

مانند هر جایی از دنیا در هر منطقه شاهد زبان ها و  گفتار های مختلفی هستیم. از این رو در این مسیر و منطقه زبان و گفتار های خاص خود را هم نیز دارا می باشد. برای مثال اگر بخواهند به فردی در طول مسیر هشدار دهند از لفظ خاص خود استفاده می کنند.

 

7- کتاب گردشگری (راهنما) کمکی به شما نخواهد کرد

 

معمولا بیشتر کتاب های راهنما و گردشگری مکان ها و مناطق بزرگ و دیدنی را پیشنهاد می دهند ، این در صورتی است که شما نمی توانید مناطق کوچک مانند روستاها را پیدا کرده و از آن ها و محیط ایجاد شده لذت ببرید. بنابراین پیشنهاد می شود تا برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از گردشگری خود داشته باشید بهتر است از کتاب های راهنما استفاده نکنید و خودتان با کمک گرفتن از اطرافیان به مناطق کوچک مانند روستاها سر بزنید.

 

8- از کفش های مناسب استفاده کنید

 

 

پیاده روی در اسپانیا

 

یکی دیگر از فاکتور های مهم برای پیاده روی در این مسیر استفاده از کفش ها و پوشش مناسب برای پا می باشد. اگر بتوانید از یک کفش مناسب استفاده کنید ، می توانید بدون اینکه احساس خستگی کنید این مسیر را به پایان برسانید. در صورت مهم نداستن این موضوع و استفاده از کفش های غیر استاندارد باعث می شود تا پا های شما بعد از گذشت زمان مشخص احساس درد کرده و نتوانید به ادامه مسیر خود بروید.

 

پیشنهاد می شود از بوت و کفش های کوهنوردی استفاده کنید چرا که بهترین انتخاب برای پیاده روی در این مسیر است. اگر در طول مسیر به پیاده روی دیگر گردشگران توجه کنید خواهید دید که هر یک از کفش های متفاوتی استفاده می کنند.

 

9- استفاده از عصای کوهنوردی بهترین انتخاب!

 

 

پیاده روی در اسپانیا

 

اگر احساس می کنید نمی توانید به راحتی این مسیر را طی کنید پیشنهاد ما استفاده از عصای کوهنوردی است. جالب است بدانید که با استفاده از عصای کوهنوردی باعث می شود تا 20% وزن شما هنگام پیاده روی کاسته شده و به روی عصا بروید. همین موضوع باعث می شود تا شما بتوانید انرژی بیشتری برای رفتن و ادامه مسیر داشته باشید.

 

10- مراجعه به کلسیا Cathedral 

 

 

پیاده روی در اسپانیا

 

طی این مسیر کلسیایی وجود دارد که در صورت لزوم می توانید از آن دیدن کنید. اگر کوله پشتی داشته باشید بنا به دلایل امنیتی نمی توانید آن را همراه خود ببرید. شما می توانید کوله پشتی خود را در مرکزی که برای کوله پشتی ها ایجاد شده است نگهداری کنید.

 

جالب است بدانید قرار است تا سال 2021 این کلیسا بازسازی شده و مراسم مربوطه برای این کلیسا گرفته شود. بطور کلی اگر می خواهید از جاذبه های این منطقه استفاده کنید ، انتخاب خوبی خواهد بود.

 

11- وسایل های خود را در آخر مسیر دریافت کنید

 

بعد از گذشت 4 تا 5 هفته پیاده روی بدون شک شما نیاز دارید تا لباس هایتان را بعد از گذشت چند هفته پیاده روی تعویض کنید. نکته ی قابل توجهی که باید بدانید این است سرویس پستی اسپانیا به شما این اجازه را می دهد تا وسایل های مورد نیاز خود را به مقصد برسانند و به محل مورد نظر (هتل یا سوئیت) شما تحویل دهند.

 

12- سانتیاگو پایان مسیر نیست

 

بیشتر افراد زمانی که به Santiago می رسند از پیاده روی دست می کشند ، اما جالب است بدانید که یک 90 کیلومتر دیگر هنوز مسیر برای پیاده روی وجود دارد که با رفتن به این مسیر به پایان رساندش به خانه فانوس دار خواهید رسید. این خانه ها در شهر های ساحلی Finisterre و Muxia قرار دارند. معمولا این مسیر طی 3 روز قابل پیاده روی است. اما این مسیری که بعد از سانتیاگو اضافه شده است باعث شده است تا بتوانید از جاذبه های طبیعی طبیعت مانند غروب خورشید در مناطق اقیانوس اطلس قابل مشاهده است.

 

13- مسیر Camino اعتیاد آور است!

 

 

 

طی این مسیر همگی مانند هم پیاده روی نمی کنند ، چرا که ممکن است در این بین استراحت کرده و از فضای ایجاد شده و آب و هوای خوب استفاده کنند. علاوه بر این وجود باران می تواند حال و هوای پیاده روی را عوض کرده و باعث شود حس بیشتری نسبت به پیاده روی داشته باشید. این ها تنها بخشی از خوبی های این مسیر پیاده روی است.

 

مهم این نیست که شما چگونه سفر خود را به پایان می رسانید بلکه تمرین کردن و فشار آوردن روی خود آدم است بلکه بتوانیم بطور کامل از این مسیر بهره مند شوید. بطور کلی اگر شما یک ورزشکار هستید و احساس می کنید در پیاده روی قدرت کافی را دارید می توانید از این مسیر به خوبی استفاده کرده و بهترین نتیجه را بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *