loading

مکان های هیجان انگیز و دیدنی پکن – چین

نزدیک بودن جاذبه های پکن به هم باعث می شود این شهر گردشگری که به راحتی قابل رفت آمد باشد. رفتن به میدان تیانانمن ، دیوار بزرگ چین ،  موزه ملی چین و چندین بنای دیگر است . پکن ، سرمایه پراکنده چین ، کشف 3 هزار سال پیش است. با این حال معماری مدرن به عنوان مکانهای باستانی آن مانند مجموعه بزرگ شهر ممنوعه ، کاخ امپراتوری در زمان سلسله مینگ و چینگ شناخته می شود . در نزدیکی میدان گسترده میدان تیانآنمن، موزه ملی چین ، نمایش وسیع از مجموعه ی آثار فرهنگی است.

میدان تیان انمن پکن

میدان تیانانمن پکن

با این که میدان هایی مانند میدان تایمز ، میدان سرخ و میدان سنت پیتر در پکن وجود دارد ، با این حال میدان تیانانمن یکی از مشهورترین اماکن عمومی در جهان است . تقریبا هر کسی می تواند  با یک عکس از رئیس مائو به عنوان نماد ، پکن را تشخیص دهد . اگرچه میدان تیانانمن به نظر می رسد که از بتن ساخته شده است ، ولی مأمور ارشد مائو ، موزه ملی چین و شهر ممنوعه در این میدان ساخته شده اند . همچنین میتوانید با گرفتن عکس از اینجا ثابت کنید که شما به پکن سفر کرده اید .

شما می توانید از هر نقطه از شهر پکن با خط یک مترو به میدان Tiananmen Square مراجعه کنید .

دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین

در شمال پکن ، یکی از معروف ترین معابد در جهان دیوار بزرگ چین به طول 8851 کیلومتر است . بعد از یک ساعت پیاده روی دیوار ، به بخش Badaling خواهید رسید که میزبان یک بازار سوغاتی بزرگ است .قیمت ورودی به قسمت Badaling دیوار در تابستان و پاییز 40 یوان (حدود 6.50 دلار) در زمستان و بهار و 45 یوان (حدود 7 دلار) می باشد . شما می توانید در ساعت 6:40 صبح از قسمت Badaling شروع کنید و باید تا ساعت 6:30 بعدازظهر هر روز برگردید .

در صورت دیدن از دیوار، حتما مقدار زیادی آب، کرم های ضد آفتاب و میان وعده هایی را تهیه کنید. پیاده روی با آب و هوای گرم به تنهایی می تواند خسته کننده باشد .

کاخ تابستانی (Yiheyuan)

کاخ تابستانی (Yiheyuan)

این حوضه در حومه شمال غربی واقع شده است ، داراری غرفه ، سالن و برج تاریخی منحصر به فرد هستند . کاخ تابستانی دارای بزرگترین باغ امپریالیستی در چین است ، بنابراین شما می توانید مطمئن باشید منظره های بسیار زیادی وجود دارد . مسافران به ندرت ناراضی از شگفتی های کاخ تابستانی هستند . دلیلی که گردشگران این منطقه را دوست دارند دریاچه با فضای زیبا با موسیقی و محیطی بسیار آرام است .

برای رفتن به قصر تابستانی  می توانید با خط 4 مترو به ایستگاه Yiheyuan  مراجعه کنید ، این میراث جهانی در آوریل و اکتبر روزانه از ساعت 6:30 صبح تا 6 بعدازظهر از ساعت 7 صبح تا 5 بعد از ظهر بین نوامبر و مارس باز هستند . هزینه پذیرش عمومی در زمستان و بهار با قیمت 20 یوان در تابستان و پاییز  30 یوان می باشد ، اما بعضی نقاط مانند Garden of Virtue و Harmony نیاز به هزینه اضافی دارند.

شهر ممنوعه (کاخ سلطنتی)

شهر ممنوعه (کاخ سلطنتی)

شهر ممنوعه به عنوان کاخ سلطنتی شناخته شده است و این رمز و راز برای بیش از 500 سال است . این مجتمع عظیم در شمال میدان تیانآنمن در مرکز حوضه پکن قرار دارد .  ساخته شده با استحکامات قوی ، شما مکان هایی نظیر سالن ها، دروازه ها  و معابد را پیدا خواهید کرد . در برخی از سازه ها ، هنر آشپزی و آثار تاریخی قرار گرفته است .

حتی از سمت شرق مردان تیاناان خارج شوید . ساعت بازدید کاخ هر روز از ساعت 8:30 صبح تا 5 بعدازظهر باز می شود . هزینه ورودی 60 یوان در زمستان و بهار  و 40 یوان در تابستان و پاییز است.

پارک المپیک

پارک المپیک پکن

بازی های المپیک در سال 2008 در چین برگزار شد و باعث توجه جهانی قرار گرفت ، تا به امروز برجسته ترین نمایشگاه المپیک را به نمایش گذاشته است . پکن زمین بزرگی برای جام جهانی ساخته که بعد از تمام شدن جام جهانی پارک و برخی از امکانات آن برای استفاده عمومی بازسازی شده است . سازه های باقی مانده شامل استادیوم ملی یا ” آشیانه پرنده ” ، مرکز آبزیان ملی یا ” آب مکعب ” و پارک جنگلی المپیک است . ساختمان های جدید مانند مرکز کنوانسیون ملی ، چشم انداز پارک و … را تغییر داده اند .

در طول روز ، شما اغلب مردم محلی را در حال پرواز بادبادک می بینید . بهترین زمان برای رفتن به پارک هنگام غروب افتاب است . برای رفته به مرکز ورزشی المپیک سبز می توانید با خط 8 مترو سفر کنید و همچنین در پارک به صورت رایگان قدم بزنید ، اما ورود به ساختمان ها برای شما هزینه دارد .

موزه ملی چین

موزه ملی چین

برای بررسی تاریخ چین ، به موزه ملی چین بروید . مکان این موزه در لبه شرقی میدان تیانانمن قرار دارد و به طور منظم گذشته کشور را برای بازدیدکنندگان بومی و خارجی برای نمایش گذاشته اند . پس از یک نوآوری عظیم ، این تسهیلات در بهار سال 2011 به روز شده و چهره سازی داخلی باز سازی شد است .

هنگام بازدید از مجموعه، مسافران به طور کلی تحت تاثیر طراحی داخلی فوق العاده ،کیفیت و قدمت  قرار می گیرند . موزه از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر به جز دوشنبه ها استقبال می کند . پذیرش به داخل رایگان است .

پارک معبد بهشت

پارک معبد بهشت پکن

برای رفتن به معبد بهشت ، می توانید با مترو در ایستگاه Tiantan Dongmen پیاده شوید . یک فضای سبز یک پناهگاه آرامش بخش که از شلوغی شهر فارق است. پارک در کنار درختان سایپرس باستانی منظره قابل توجهی ارائه می دهد . برای ورود به پارک در فصل زمستان 15 یوان ( حدود 2.50 دلار ) و در فصل زمستان 10 یوان (حدود 1.50 دلار ) است . برخی از مکان های دیدنی در پارک هزینه های ورودی اضافی را باید بپردازید . ساعت کاری معبد از ساعت 6 صبح تا ساعت 10 شب شروع به فعالیت می کند .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *