5 شهر غربی آفریقا که ساحل هایی باورنکردنی دارند!

دوازده کشور در قسمت  غربی آفریقا دارای سواحل اقیانوس اطلس هستند که با وجود این سواحل باعث میشود این مناطق زیباتر و چشم انداز تر برسند. در این مناطق شاهد گردشگرانی خواهیم بود که برای دیدن این ساحل آمده اند.

 

البته باید توجه داشته باشید پرواز به این منطقه با توجه به شرایط موجود سخت می باشد. سواحل اطراف شهرهای پر جنب و جوش این منطقه نیز از هر زمان دیگری قابل دسترسی هستند ، با تشریفات پرواز همراه باشید تا به ساحل های متفاوت قاره ی افریقا بپردازیم.

 

1- ساحل Accra , Ghana

 

Accra, Ghana

 

شهر Ghana یکی از آسان ترین مسیر ها است که می توان به راحتی به آنجا سفر کنید. این شهر مدرن و شلوغ یکی از معتبرترین فرودگاه های بین المللی منطقه و امکانات شهری است که آن را به عنوان نقطه ایده آل برای بازدید کنندگان برای اولین بار به آفریقا است. ساحل Accra به گونی با فرهنگ این شهر زنده است ، مناطق تفریحی و همچنین باشگاه ها نیز هم در مرکز شهر و هم در کنار این ساحل در نظر گرفته شده است. ساحل های Labadi و ساحل Kokrobite جایی که می توانید اوقات فراغت خود را با سرگرمی بگذرانید.

 

در این منطقه نیز غذاهای خیابانی تازه ، از جمله فرآورده های گوشی و همچنین نوشیدنی در این محله وجود دارد که می توانید استفاده کنید. تمامی این محصولات به راحتی قابل دسترس بوده و در صورت نیاز می توانید خریداری کنید. حتی شما می توانید به عنوان سوغاتی از آن ها استفاده کنید. علاوه بر این در این محله افراد زیادی وجود دارند که مشتاق صحبت کردن با شما اند. در این ساحل موسیقی در حال پخش بوده و از مراسم آتش بازی هم نیز استقبال می کنند.

 

2- Dakar در Senegal

 

Dakar, Senegal ساحلی در افریقا

 

زمانی که در حال پرواز به سمت فرودگاه بین المللی هستید می توانید نوری که در ساحل باعث روشنایی شده است را مشاهده کنید. شهر Dakar پایتخت Sengel است. در Ngor شما می توانید به راحتی اقدام به موج سواری کنید چرا که این ساحل به چنین ورزشی محبوب است. علاوه بر این ساحل دارای کلاب های شبانه نیز می باشد. هتل ها و ناهار خوری هایی در اطراف این ساحل ایجاد شده اند که برای استراحت کردن نیز می تواند محل مناسبی برای شما باشد.

 

در این ساحل با توجه به محبوبیتی که دارد هنوز هم افرادی پیدا می شوند که ماهیگیری می کنند. Vivor نیز یکی دیگر شهر هایی است که می توانید به موج سواری خود ادامه دهید. شما می توانید در جنوب Ngor به این منطقه بروید. بطور کلی سواحل Dakar بهترین سواحلی هستند که در جهان بوده و برای ما و گردشگران ایجاد شده اند. جالب است بدانید که اروپایی ها برای فرار از زمستان به این ساحل نیز مراجعه می کنند.

 

شهری که برای ماهیگیری بوجو آمده است در جنوب این کشورقرار دارد و از هرگونه شلوغی به دور است. در Cap Skirring به تعداد 1800 ساکن وجود دارد که در انجا زندگی می کنند. در این منطقه شما می توانید از قایق رانی و هتل ها و چشم های آبی گرم بهره مند شوید. برای رفتن به Cap Skirring باید حدود 45 دقیقه از Dakar پرواز کنید.

 

3- Banjul و Serrekunda در The Gambia

 

Banjul and Serrekunda, The Gambia

 

Gambia کوچک ترین کشور در قاره ی آفریقا است. این کشور توسط کوه های تقریبا کوچکی احاطه شده است. اگر می خواهید زندگی ماهیگیران را مشاهده کنید باید سری به ساحل Bakau بزنید. اگر صبح زود به این ساحل بروید می توانید عملیات ماهیگیری و در نهایت بوی ماهی های دودی را حس کنید! متاسفانه بنا به دلایلی نمی توانید در این آب این ساحل شنا کنید ، اما می توانید با رفتن به ساحل Cape Point بتوانید از شنا کردن در این ساحل لذت ببرید.

 

4- Abidjan در Côte d’Ivoire

 

ساحل Côte d’Ivoire در قاره آفریقا

 

Abidjan بزرگ ترین شهر ساحلی در این قاره است. این شهر به نوعی گردشگری هم می باشد به گونه ای که دارای 4 میلیون ساکن در خود جای داده است. این شهر رتبه ی دوم شهر بزرگ در آفریقا را دارد. این سواحل دیدنی شهر در شرق وجود دارند. می توانید در طول روز از تفریحات مختلفی مانند موج سواری بهره مند شوید.

 

این شهر دارای 28 مایل خط ساحلی دارد که قدم زدن در آن می تواند حس خوبی به ما منتقل کند. این خط ساحلی بدون شک یکی از بهترین مناطق برای استراحت کردن به حساب می آید. در غرب Abidjan ساحل هایی با نام های Grand-Lahou و Jacqueville وجود دارد که رفتن به آن ها سخت است زیرا هیچ راه و جاده ای به سمت آن ها وجود ندارد. اگر قصد دارید به این مکان ها بروید باید از مدیریت بخش مربوطه مانند هتلی که اقامت دارید سوال کنید تا به شما راهنمایی های لازم را بدهند.

 

5- Casablanca در Morocco

 

ساحل مراکش در قاره آفریقا

 

Casablanca یکی از بهترین مناطقی است که که مراکش برای حس آرامش بهترین انتخاب است. سواحل این بندر می تواند نشان دهنده ای برای وجود گردشگران باشد. همانطور که در بالا گفته شد در این ساحل هم شما می توانید از نوشیندنی ها و خوراکی های تازه استفاده کنید. برای اینکه بتوانید حس بهتر و آرامش بیشتری را تجربه کنید پیشنهاد می شود به ساحل Bobaloo بروید. در این ساحل از مراکز تفریحی استفاده شده است که در صورت نیاز می توانید با مراجعه به آن ها از خدمات هر یک بهره مند شوید.

 

منبع : matadornetwork

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *