7 نوع غذا که قبل از پرواز نباید بخوریم

اینکه قبل از پرواز چه نوع غذایی می خوریم می تواند مهم باشد ، چرا که می تواند غذای خورده شده بر روی معده ما هنگام پرواز تاثیر بگذارد. در این مقاله قصد داریم تا به 8 نوع خوراک و غذا بپردازیم که نباید قبل از پرواز بخوریم ، چرا که ممکن است مشکلات مختلفی را برای ما هنگام پرواز ایجاد کند. با تشریفات پرواز همراه باشید.

 

غذاهایی که نباید قبل از پرواز بخوریم

 

سعی کنید با رعایت کردن لیست غذاهای غیرمجاز قبل از پرواز بتوانید سلامت خود و راحتی دیگران را در هواپیما تامین کنید. بدین منظور اگر از غذاهایی قبل از پرواز استفاده کنید که دچار مشکلات داخلی بدن شود ، باعث می شود تا هنگام پرواز با مواردی روبرو شویم که تا آخرین لحظه نتوانیم به راحتی سر جایمان بنشینیم و از صندلی های هواپیما استفاده کنیم.

 

غذا های سرخ شده و آماده (فست فود)

 

 

بدون شک همه ما یکبار هم که شده است وسوسه غذاهای آماده و فست فود فرودگاه شده ایم. همانطور که مشخص است هضم غذا در ارتفاع 10 کیلومتری از زمین برای بدن بسیار سخت می باشد. همین موضوع باعث می شود تا به معده درد مبتلا شویم و در حین پرواز درگیر بهتر شدن معده خود باشیم. علاوه بر این دانشمندان کشف کرده اند که خوردن چربی باعث می شود تا خون داخل بدن منقبض شود ، که همین موضوع باعث می شود تا بیماری های مختلفی به سمتمان آیند.

 

مصرف سبزیجات کریستالی قبل از پرواز

 

غذاهایی که قبل از پرواز نباید بخوریم

کابین هواپیما همانطور که مشخص است تحت فشار است و هوایی که داخل آن قرار دارد با هوای روی زمین کاملا متفاوت است. جالب است بدانید که بعد از تیک آف (برخاست) یا پرواز کردن هواپیما ، فشار هوا در کابین کاهش می یابد. بنابراین این موضوع باعث می شود تا هوای داخل بدن دچار تغییراتی شود که احساس ناراحتی و نفخ معده کنیم. با نخوردن سبزیجاتی مانند کلم بروکلی ، گل کلم و غیره می توانید به راحتی معده خود بپردازید.

 

نوشیدنی های گازدار (نوشابه)

 

غذاهایی که قبل از پرواز نباید بخوریم

 

نوشیدنی های گازدار مانند کوکا کولا (نوشابه) یکی دیگر از دلایل نفخ کردن در هواپیما می باشد. بالن های کوچکی را تصور کنید که با قورت دادن به شکم شما منتقل خواهند شد. با هر بار تغییر فشار هوا این گاز ها در بدن واکنش نشان می دهند که همین موضوع باعث می شود تا احساس ناراحتی کنیم!

 

آدامس بدون قند و شکلات

 

 

مسلما محصولاتی که قند ندارند برای افراد دیابتی بسیار محبوب اند اما این ها همگی شامل شیرین کننده های مصنوعی هستند. متاسفانه بدن انسان به گونه ای طراحی شده است که در برابر شیرین کننده های مصنوعی ضعیف است. بنابراین در صورتی که از این محصولات استفاده کنید می تواند دلایلی برای نفخ ، دل درد و حتی یبوست شود. زمانی که قصد دارید خریدی انجام دهید به هشدار های داده شده روی جعبه و بسته بندی محصول برای شیرین کننده های مصنوعی توجه کنید.

 

حبوبات

 

 

لوبیا و حبوبات یکی از عمده ترین دلایل مربوط به تولید گاز در بدن است. مصرف حبوبات می تواند یکی دیگر از دلایل تولید گاز و نفخ معده باشد. سعی کنید قبل از مصرف ، لوبیا را از شب قبل خیس کرده تا از خطرات احتمالی برای معده جلوگیری شود.

 

سیر

 

 

خوردن سیر یا استفاده از آن در غذا می تواند یک چاشنی خوشمزه باشد. یکی از مشکلاتی که معموملا سیر برای ما بوجود می آورد تغییر بوی دهان است. سیر ها دارای ترکیبات سولفوریک اند که باعث می شود در خون و ریه جذب شود. این یعنی به معنای واقعی دهانتان بوی سیر خواهد داد ، حتی اگر مسواک زده باشید. بنابراین برای اینکه اطرافیانتان از بوی دهانتان اذیت نشوند ، پیشنهاد می شود قبل از پرواز سیر مصرف نکنید.

 

سرویس ها و خدمات ارائه شده آب ، چای ، قهوه و غیره هواپیما

 

غذاهایی که قبل از پرواز نباید بخوریم

 

استفاده از نوشیدنی های خدماتی همیشه یک تفریح بوده و ترجیح می دهیم که حداقل یکبار از آن ها استفاده کنیم. اما پیشنهاد می شود خودتان برای خودتان نوشیدنی بیاورید ، بجای اینکه از خدمات و آب رایگان هواپیما استفاده کنید. طبق تست ها و بررسی هایی که طی چند سال پیش توسط EPA انجام داده شد ، نشان داد که تانکر های آبی که برای هواپیما استفاده می شود دارای استاندارد های لازم نیست. در واقع می تواند شامل باکتری هایی مانند نوع E. Coli باشد.

 

برخی از این بطری ها زمانی که خالی می شوند ممکن است طی مراحلی دوباره پر شوند و برای چندمین بار مورد استفاده قرار بگیرند. چای و قهوه هم به نوعی از یک تانکر و از یک محوطه تهیه می شوند. محوطه ای که بطور معمول گرمای کافی ندیده است تا جرم های داخل از بین بروند. بطور کلی زمانی از خدمات هواپیما استفاده کنید که می دانید حداقل از تمیزی کار خود بهره می برند. اگر هم احساس می کنید با هر بار خوردن نوشیدنی هایی مانند قهوه یا نسکافه دچار دل درد می شوید ، پیشنهاد می شود در زمان پرواز داخل هواپیما از این ها سرویس و خدمات استفاده نکنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *