8 مسیر خیره کننده و گردشگری در جزایر هاوایی که باید ببینید!

خود را برای سفر به جزایر هاوایی آماده کنید. مجمع الجزایر آتشفشان اقیانوس آرام یکی از مرطوب ترین این مناطق است که یک مکان متراکم و از همه مهم تر زیباترن مسیر هایی که می توانید در آمریکا مشاهده کنید. از بزرگترین شهر یعنی Oahu به جزیره ی Kauai یک مسیر برای همه افراد و گردشگران وجود دارد. در این مقاله ما به 8 تا از بهترین مسیر های جزایر هاوایی اشاره خواهیم کرد که هر کدام با داشتن نما و ویژگی هایی که دارند باعث شده است از یک دیگر متمایز شوند. در طول مسیر شما با موارد و جاذبه های مختلفی روبرو خواهید شد که دیدن آن ها بسیار لذت بخش خواهد بود. با تشریفات پرواز همراه باشید تا به 8 تا از بهترین مسیر های خیره کننده و گردشگری در جزایر هاوایی بپردازیم.

 

1- Olomana Trail, Oahu

 

Olomana Trail, Oahu در هاوایی

  • مسیر رفت و برگشت : 5 مایل

 

جزیره ی Oahu محبوب ترین و بیشترین بازدید ها را در هاوایی تابحال داشته است طوریکه بازدیدکنندگان و گردشگران تعدادشان هر ساله بیش از 6 میلیون نفر است. همانطور که انتظار می رود با توجه به تعدادی که گفته شد شما نمی توانید مسیر پیاده روی را به تنهایی بگذرانید. یکی از نکته هایی که باید توجه داشته باشید این است که همراه خود یک دوربین حرفه ای یا حتی سلفی داشته باشید تا بتواید این مناطق زیبا را در قالب یک عکس داشته باشید. در مسیر Olomana شما در ابتدا با فضای ساکتی روبرو خواهید شد ، شهر ساحلی Kailua دارای 3 قله است که همگی آن ها شیب دار هستند و به نوعی خطرناک به نظر می آیند. در این جنگل پوشیده از گل شما می توانید با خوک های وحشی نیز روبرو شوید که بعد از گذراندن مسیر بیشتر و پیاده روی کردن با مناظر زیباتری از جنگل چوبی روبرو خواهید شد.

 

سخره های سنگی که در این جنگل وجود دارد برای بالا رفتن از آن ها نیاز به ابزار های لازم و طناب خواهید داشت. زمانی که بتوانید بالای سخره ای بروید می توانید تمامی جنگل به طوری در زیر چشم های خود داشته باشید. علاوه بر این با چشم اندازی به سمت اقیانوس آرام روبرو خواهید شد و در صورتی که هوا صاف باشد می توانید Na Mokulua نیز مشاهده کنید که 2 جزیره کوچک از 2 مایلی ساحل قرار دارند. مسیر طوری ایجاد شده است که شما تا قله سوم و دوم هم می توانید ادامه دهید ، اما باید هشیار باشید چرا که این مسیر می تواند با توجه به هوای مرطوبی هم که دارد با وجود سخره ها و موانع خطرناک باشد و باعث شود به شما صدمه زند.

 

2- Koko Head, Oahu

 

Koko Head, Oahu در هاوایی

 

  • مسیر رفت و برگشت : 1.8 مایل

کمتر از 2 مایل مسیر پیاده روی را می توانید در پارک Koko Head بگذرانید. اما روبروی شما 1000 پله وجود دارد! که این پیاده روی را سخت می کند. پیاده روی شما به سمت راه آهن Koko Head خواهد بود که در اوایل جنگ جهانی دوم ساخته شد که یک پناهگاه حمل و نقلی مورد استفاده قرار می گرفت. شاید پیاده روی کمی در این منطفه سخت باشد اما با وجود طبیعت باعث می شود تا شما در طی مسیر نهایت لذت را ببرید. در نگاهی دیگر زیر پای شما آب های ساحلی Honolulu وجود دارد که می تواند گردشگران را به سمت خود جذب کند.

 

3- Kalalau Trail, Kauai

 

Kalalau Trail, Kauai در هاوایی

  • مسیر رفت و برگشت : 22 مایل

اگر شما یک کوهنورد واقعی هستید ، پیشنهاد می شود قبل از رفتن به کوهی دیگر حتما به Kalalau سر بزنید. دنباله Kalalau ، یک پیاده روی 11 مایلی (یک طرفه) در امتداد ساحل Na Pali ، به همان اندازه لذت بخش است. در ادامه ی مسیر یک راه 2 مایلی خاکی خواهید داشت که همراه با چشم انداز به آب های فیروزه ای است. در Hanakapi’ai ، شما می توانید وارد جزیره شوید و آبشاری را تماشا کنید و یا در صورت نیاز به کوهنوردی خود ادامه دهید. اردوگاه Hanakoa در این مسیر قرار داده شده ست تا در صورتی که قصد ادامه دادن ندارید می توانید از این اردوگاه یا استراحتگاه استفاده کنید.

 

از ماه ژانویه 2019 این مسیر به دلیل باران سنگین به دلیل خرابی ها طور موقت بسته شده است و ورود به آن ممنوع است.

 

4- Alakai Swamp, Kauai

 

Alakai Swamp, Kauai در هاوایی

  • مسیر رفت و برگشت : 7 مایل

این مسیر به Waimea Canyon ، Alakai Swamp منتهی می شود ، Alakai Swamp به اندازه ی 4000 هزار فوت از ساحل Na Pali بالاتر است. همچنین این جنگل بارانی و مرطوب در طول دارای آب و هوای سالم و مناسبی است. در سال های اخیر ، در طی این مسیر بخشی را برای پیاده روی مجزا کرده اند  تا شما به راحتی توانید مسیر مورد نظر را طی کنید. اگر خوش شانس باشید می توانید این مسیر در هوای خوب تجربه کنید. Swamp Alakai یک جنگل مرطوب منحصر به فرد است ، که یکی از تنها سه در جزیره هاوایی با گونه های مختلف پرنده ای است که گردشگران می توانند از آن ها دیدن کنند.

 

5- Kīpukapuaulu, Hawaii

 

Kīpukapuaulu, Hawaii در هاوایی

  • مسیر رفت و برگشت : 1.2 مایل

پارک ملی آتشفشان ، که در نوک جنوبی جزیره بزرگ قرار گرفته است. متاسفانه با توجه به فعالیت های لرزه ای Kilauea و جریان های گدازه باعث شده است تا بیشتر مسیر ها در این جزیره بسته شود بطوریکه حتی برخی از بهترین پارک ها نیز ورود گردشگران به آن مسدود است و اجازه ای ندارند.

 

6- Waipi’o Valley, Hawaii

 

Waipi’o Valley, Hawaii در هاوایی

  • مسیر رفت و برگشت : 3 مایل

اگر به دنبال مسیر کوتاه هستید اما شیب دار ترجیح می دهید ، این مسیر مختص شما است. این مسیر در Hamakua واقع شده است ، که در انتهای شمالی جزیره قرار دارد. دره ی Waipi’o دارای تاریخ فرهنگی کهنی است که پادشاه Kamehameha دوران کودکی خود را در این دره گذرانده است ، تخمین زده شده است که جمعیت آن زمان به اندازه ی 4000 نفر تا 10000 نفر بوده است. امروزه این دره توسط 100 هاوایی مسکونی شده است. درحالیکه ماشین بردن و رانندگی در این دره امکان پذیر است ما پیشنهاد می کنیم که شما بصورت پیاده مسیر را طی کنید. چرا که می توانید اسب های وحشی را طی این مسیر مشاهده کنید و از مناظر گردشگری لذت ببرید.

 

7- Pipiwai Trail, Maui

 

Pipiwai Trail, Maui در هاوایی

  • مسیر رفت و برگشت : 4 مایل

پس از گذراندن چند روز در Maui ، مسیر آخر ما به Waimoku منتهی می شود ، این مسیر دارای آبشار 400 پایی و چندین آبشار اضافی و جریان برای دیدن در امتداد وجود دارد. این مسیر ممکن است گل آلود باشد ، اما نگران نباشید چرا که در مسیر برای گردشگران راهی چوبی مشخص شده و خارج از گل ها می باشد. فرصت را برای دیدار از مراسم خاکسپاری خلیج Haleakala بعد از پیاده روی ، لذت بردن از زمین cindered. طلوع و غروب آفتاب هم می تواند چشمگیر باشد.

 

8- Kalaupapa, Molokai

 

Kalaupapa, Molokai در هاوایی

  • مسیر رفت و برگشت : 7 مایل

جزیره ی Molokai که در کشور هاوایی در حال حاضر کمترین بازدید از گردشگران را دارد. با وجود جزیره های دیگری که خشک و خالی دیده می شوند Molokai منطقه ای برای جنگل های بارانی است. Kalaupapa زمانی یک روستایی بود که افرادی از بیماری هانسن رنج می بردند. این بیماری نیز با نام leprosy نیز شناخته می شود ، بطوریکه این افراد با دیگران جداگانه زندگی می کردند. قبل از این ، هاوایی های قدیمی در این جزیره برای صدها سال زندگی می کردند.

 

منبع : Matadornetwork.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *