9 اشتباهی که هنگام سفر در فرودگاه انجام می دهیم

از بستن چمدان گرفته تا مراجعه به فرودگاه همیشه طی این مراحل با مشکلاتی روبرو شده ایم که باعث شده است وقتمان را بگیرد و یا تا جایی که نتوانیم به پرواز خود برسیم و از آن جا بمانیم! حتی اگر از وسایل نقیله دیگر مانند وسایل دریایی استفاده کنید باز هم عواملی پیش می آید که ما نتوانیم روند را به درستی انجام دهیم. حتی بیشتر مواقع پیش می آید که پولمان را بیهوده در فرودگاه خرج می کنیم. در این مقاله قصد داریم به 9 تا از مواردی بپردازیم که ممکن است خواه ناخواه در فرودگاه انجام دهیم که به ضرر ما باشد. با تشریفات پرواز همراه باشید.

 

اپلیکیشن فرودگاه/ایرلاین را دانلود نمی کنیم

 

اشتباهاتی که در فرودگاه انجام می دهیم

 

استفاده از برنامه های مهم تنها در فرودگاه مهم نیست. امروزه بسیاری فرودگاه ها و ایرلاین ها برای خود اپلیکیشن اختصاصی طراحی کرده اند که کاربران در صورت استفاده از این برنامه ها می توانند اخبار مربوط به پرواز مانند تاخیر یا تعجیل باخبر باشند. البته تمامی این موارد تنها در فرودگاه اتفاق نمی افتد بلکه شما اگر خارج از محل مورد نظر هم باشید می توانید از خدمات اپلیکیشن در اختیار گذاشته بهره مند شوید. علاوه بر این اطلاعاتی که بر روی اپلیکیشن قرار می گیرد معمولا نسبت به تلویزیون های فرودگاه بروز تر می باشند ، که همین موضوع باعث می شود شما هر چه سریع تر از دیگران از اخبار مربوط به پرواز یا فرودگاه مورد نظر باخبر شوید. به غیر از این ویژگی ها ایرلاین ها و فرودگاه ها قابلیت هایی در اپلیکیشن های خود قرار می دهند که به گونه ای مانند نقشه بوده و به مسافران مسیر مورد نظر در فرودگاه را نشان می دهد.

 

Checkin را بصورت آنلاین انجام نمی دهیم

 

اشتباهاتی که در فرودگاه انجام می دهیم

 

معمولا مرحله ای که نیاز به چک این داریم بیشتر از هرچیز دیگری وقتمان گرفته می شود و باید گاهی اوقات درگیر صف های طولانی ورود به هواپیما شویم. در این بین گزینه های دیگری برای شما وجود دارد که می توانید برای ذخیره کردن وقت خود از آن استفاده کنید. اگر از دسته افرادی هستید که دوست دارید بیشتر کارهایتان را آنلاین انجام دهید این بخش مختص شما است!

 

کافیست شماره بلیط که به شما SMS شده یا به ایمیل شما فرستاده شده است را داشته باشید. حال اگر بار و وسایلی برای بررسی در سفر ندارید می توانید از این مرحله گذشته و تنها بصورت آنلاین کارتان را راه بی اندازید. اما اگر باری دارید باید ابتدا توسط کانتر مورد نظر بررسی شود. همچنین هواپیمایی هایی وجود دارد که به شما اجازه می دهند جایگاه نشیمنگاه خود را مشخص کنید.

 

بهره مند نشدن از خدمات TSA

 

اشتباهاتی که در فرودگاه انجام می دهیم

 

اگر از دسته افرادی هستید که در سال چندین بار سفر می کنید بهتر است برای صرفه جویی در وقت از سیستم و خدمات TSA که برای مسافران در نظر گرفته شده است استفاده کنید. اگر با خود می گویید که این خدمات شامل فرودگاه شما نباشد ، باید بگوییم که TSA به گونه ای در نظر گرفته شده است که در بیشترین فرودگاه به مسافران خود خدمات دهد.

 

به دلیل اینکه خدمات TSA نسبت به حالت معمولی بهینه تر و بهتر در نظر گرفته شده است ، بدون شک مراحل چک این و روند سوار شدن شما به هواپیما سریع تر خواهد بود. همانطور که مشخص است هر نوع خدماتی که بهتر از حالت عادی باشد نیاز به پرداخت کردن پول دارد. طبق تعرفه های اعلام شده باید به مقدار 85$ دلار هزینه کنید تا شامل خدمات TSA بشوید. البته باید بدانید که این 85$ دلار در ازای 5 سال خدمات در نظر گرفته می شود.

 

همراه خود غذا و خوراکی نمی بریم

 

اشتباهاتی که در فرودگاه انجام می دهیم

 

اینکه غذاها و خوراکی های فرودگاه نسبت به خود شهر گران تر است طبیعی است. حتی با اینکه بیشتر از آنچه که هست هزینه می کنیم بازده خوبی را نمی بینیم. همین موضوع باعث می شود تا با آوردن خوراک به فرودگاه همراه خود بتوانیم هم وقت خودمان را ذخیره کنیم و هم پولمان را! اگر هم از خدمات TSA بهره مند هستید و وسایلتان را به این سرویس ارائه داده اید ، یک ساندویچ یا میان وعده می تواند خستگی مان را در کند تا به ادامه مراحل مورد نظر در فرودگاه برسیم.

 

معمولا بیشتر و به گونی همگی غذاها ذر فروگاه مجاز هستند ، به غیر از غذاهای آبکی مانند سوپ. وبسایت TSA نیز دارای بخشی است که به شما غذاهای ممنوعه در فرودگاه را نشان می دهد.

 

لباس های اشتباه می پوشیم

 

اشتباهاتی که در فرودگاه انجام می دهیم

 

ما باید طوری لباس بپوشیم که برای خودمان زیاد درگیر نشویم و خیلی شلوغش نکنیم ، بلکه بیشتر باید برای سریع تر رد شدن از گیت بررسی باشد. بدین منظور پیشنهاد می شود که در هر صورت بتوانید از لباس هایی استفاده کنید که کارتان سریع تر از قبل انجام شود و بتوانید از گیت امنیتی به راحتی عبور کنید. برای مثال استفاده از زیور آلات ، کمبربند باعث می شود تا روند بررسی شما کمی کندتر شود. پیشنهاد می شود برای بهترین گزینه از کفش های راحتی استفاده کنید تا همانطور که گفته شد سریع تر از هر کس دیگر از مرحله بررسی عبور کنید.

 

با دیگران مهربان باشید

 

اشتباهاتی که در فرودگاه انجام می دهیم

 

این موضوع زمانی مهم می شود که به کمک دیگران نیاز داریم. ممکن است حالا این مشکل پیش آمده توسط خودتان یا توسط فرودگاه یا هواپیما ایجاده شده است ، که در هر صورت باید آن را برطرف کنید. اما فرودگاه و هر مکان عمومی دیگری که در آن دچار مشکل شده ایم نباید در اولین قدم عصبانی شویم ، چرا که باید خونسری خود را حفظ کنیم.

 

صبور بودن و لبخند یکی از بهترین گزینه هایی است که در ابتدا باید همراه خود داشته باشیم. چرا که با مهربان بودن و لبخند زدن باعث می شود تا کارکنان از پرسنل گرفته تا افراد معمولی کارمان را بهتر از هر چیز دیگری انجام دهند. همانگونه که با کارکنان مهربان باشید ، کارکنان هم با شما مهربان خواهند بود و تلاش می کنند که هرچه سریع تر کارتان را راه بی اندازند.

 

حتی دیده شده است که افراد با داشتن روحیه و صحبت های آرام همراه با لبخند توانسته اند به راحتی جای صندلی خود را با دیگری تغییر دهند. همانطور که می دانید با عصابنیت نمی توانیم کارمان را راه بی اندازیم و حتی بیشتر مواقع باعث می شود تا بیشتر وقت خودمان گرفته شود.

 

از صندلی هایی که برای استراحت کردن قرار داده شده است استفاده کنید

 

اشتباهاتی که در فرودگاه انجام می دهیم

 

گاهی اوقات پرواز هایی داریم که باید بصورت 2 مسیره طی شود. در این بین ممکن است پرواز اول تا پرواز دوم اختلاف ساعت داشته باشد و بین آن بیکار باشیم. در بیشتر فرودگاه ها صندلی هایی قرار داده شده است با داشتن نشیمنگاه راحت تر و بهتر می توانیم خستگیمان را در کنیم. بطور میانگین هزینه ای که باید برای این صندلی ها در نظر گرفت $25 دلار می باشد. علاوه بر این شما با داشتن صندلی راحت می توانید از خدمات رایگان WIFI بهره مند شوید. در برخی دیگر از فرودگاه ها این صندلی ها شامل خدماتی مانند ارائه خوراکی و نوشیدنی می باشد که در حین استراحت در اختیار شما قرار داده می شود. بیشتر فرودگاه های آمریکایی از $50 دلار تا $60 دلار هزینه در نظر گرفته شده است که برای بهره مند شدن از این خدمات می تواند گزینه خوبی باشد.

 

استفاده از شبکه وای فای رایگان

 

 

اشتباهاتی که در فرودگاه انجام می دهیم

 

امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی همگی فرودگاه ها شامل وای فای رایگان می باشد که مسافران می توانند از این خدمات بهره مند شوند. اما همیشه توجه داشته باشید که عبارت “رایگان” به معنای “امنیت داشتن” نیست! این یک موضوع کاملا مشخص است. همانطور که مشخص است وای فای های عمومی و بدون رمز همیشه ایمن نیستند.

 

بنابراین پیشنهاد می شود هر چیزی که قرار است بر روی وای فای رایگان انجام دهید حداقل اطلاعات خود را در گوشی وارد نکنید و بیشتر سعی کنید برای مشاهده محتوا نیز استفاده کنید.

 

روی چمدان خود علامت نمی گذارید

 

اشتباهاتی که در فرودگاه انجام می دهیم

 

پرواز شما به پایان رسیده است و از هواپیما خارج شده است ، در نهایت تنها کاری که باید انجام دهید گرفتن چمدان و وسایل های تان است. همانطور که یکی یکی چمدان ها به داخل می آیند و چشم ها به دنبال پیدان کردن وسایل است. در این بین چمدان هایی دیده می شوند که شبیه به یکدیگر اند و آنجاست که ما دچار دوگانگی می شویم که کدام از یک چمدان های مشابه به هم برای ما می باشد.

 

کافیست برای راحتی کار و خلاص شدن از با دقت نگاه کردن به چمدان برای پیدا کردن وسایل خود ، از یک علامت یا نشانی مشخص استفاده کنید. علاوه بر اینکه در صورت گم شدن چمدان امکان پیدا شدن درصد بیشتری دارد ، شما می توانید در کسری از ثانیه چمدان خود را از بین چندین چمدان مختلف و مشابه به هم پیدا کنید.

 

منبع : SMARTTRAVEL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *